Wethouder Alexander Kreule

Raalte krijgt €13 miljoen voor bereikbaarheid van nieuwbouw

10 november 2025
Homepage

Fantastisch nieuws voor Raalte! De gemeente krijgt €13 miljoen van het Rijk om nieuwe woonwijken bereikbaar te maken. Met deze bijdrage kunnen belangrijke wegen en fietspaden worden aangelegd in Raalte. Dit versnelt de woningbouwopgave. 

Wethouder Alexander Kreule: “We zijn ontzettend blij met deze bijdrage. We willen in korte tijd veel woningen bouwen, daar hoort ook goede infrastructuur bij. Dankzij deze regeling kunnen we de noodzakelijke wegen aanleggen.”

Maatregelen

De gemeente heeft afgelopen zomer een aanvraag ingediend bij het Rijk voor cofinanciering van vier noodzakelijke maatregelen rondom het stationsgebied van Raalte. “Denk aan een fietsverbinding bij knooppunt Raalte, een nieuwe weg om het stationsgebied te ontsluiten en de aanleg van een rotonde bij de N35 - N348 - Burgemeester Zuidwijklaan”, aldus wethouder Roelof Bisschop. Deze maatregelen zijn essentieel om de bouw van 1.300 nieuwe woningen in Raalte mogelijk te maken.

Steun vanuit het Rijk

Het Rijk wil de woningbouw in Nederland stimuleren om het woningtekort op te lossen. Eén van de maatregelen die het Rijk hiervoor heeft genomen, is het openstellen van de ‘Woningbouw op Korte Termijn’ (WoKT). Het doel van deze regeling is om gemeenten te ondersteunen bij het aanleggen van bovenwijkse infrastructuur die nodig is voor de realisatie van woningbouw. 

Gemeentelijke bijdrage 

Onderdeel van de regeling is dat de gemeente 35% van de cofinanciering op zich neemt. De gemeente heeft het bedrag deels al opgenomen in de huidige begroting. Het resterende deel is aangevraagd bij de begroting voor 2026-2029.