Locatie Oost Luttenberg

Raad stemt in met voorkeurslocatie woningbouw in Luttenberg

03 juli 2026
Gemeenteraad

Luttenberg gaat groeien. De gemeenteraad heeft ingestemd met het advies om een locatie aan de oostzijde van het dorp aan te wijzen als voorkeurslocatie voor woningbouw. Dit advies kwam tot stand na onderzoek in het gebied, gesprekken met partners en de inbreng van Luttenbergers. De gemeente heeft plannen om in de komende jaren 60 tot 80 nieuwe woningen te bouwen in het dorp.

Hoe kwam deze locatie naar voren?

Na een zorgvuldige afweging met experts bleven er twee mogelijke locaties over voor woningbouw in Luttenberg: aan de noordoost- en de oostzijde van het dorp. Deze twee locaties zijn voorgelegd aan inwoners en partners. Ook zijn er verschillende onderzoeken uitgevoerd. Op basis van al deze informatie komt de locatie aan de oostzijde van het dorp als meest kansrijk naar voren. De locatie ligt tegen het dorp aan tussen de Lemelerweg aan de noordzijde en de Vondervoortsweg aan de zuidzijde. Het gebied is geschikt voor de bouw van 60 tot 80 woningen voor verschillende doelgroepen, van starters tot senioren.

Bespreking in de raad

Tijdens het Rond-de-Tafelgesprek halverwege juni spraken raadsleden hun waardering uit voor de stappen die worden gezet om woningbouw in Luttenberg mogelijk te maken. Tegelijkertijd vroegen zij aandacht voor mogelijke overlast van een nabijgelegen veevoederbedrijf en voor de verkeersveiligheid in het gebied. De wethouder gaf aan dat deze onderwerpen worden meegenomen bij de verdere uitwerking van de plannen. Dat gaf de raad voldoende vertrouwen om het advies voor de voorkeurslocatie unaniem vast te stellen tijdens de raadsvergadering van 2 juli.

Volgende stappen

Nu de gemeenteraad haar goedkeuring heeft gegeven worden de woningbouwplannen verder voorbereid. Dat gebeurt samen met inwoners, ondernemers en organisaties. Er wordt dan duidelijk waar woningen precies komen en hoe het gebied wordt ingericht met bijvoorbeeld groen en wegen. Naar verwachting kan de kaveluitgifte over 2 tot 3 jaar starten. Ga voor meer informatie naar raalte.nl/woonlocatie-luttenberg.