Groot asbestdak (laten) verwijderen

Heb je een asbestdak dat groter is dan 35 m² of een dak met asbestleien? Dan moet je dit laten verwijderen door een gecertificeerd bedrijf. Op deze pagina lees je hoe dat werkt en wat je van de gemeente kunt verwachten.

Belangrijk om te weten

Asbestdaken van meer dan 35 m² mogen niet zelf worden verwijderd. De wet verplicht dat je dit laat doen door een gecertificeerd asbestsaneringsbedrijf. Dat is belangrijk voor je eigen veiligheid én die van je omgeving.

Wil je weten of jouw dak asbest bevat? Check dan de asbestdakenkaartexterne-link-icoon.

Stappenplan

Stap 1: Laat een asbestinventarisatie doen

Schakel een erkend bedrijf in om het dak te laten onderzoeken. Je vindt een overzicht van erkende bedrijven op de websites van:

Gehighlighte tekst: Tip: Hebben je buren ook een asbestdak? Overleg of jullie samen een offerte kunnen aanvragen. Dat kan schelen in de kosten.

Stap 2: Doe een sloopmelding via het saneringsbedrijf

Het saneringsbedrijf regelt de sloopmelding via het Omgevingsloket. Dit moet minimaal 4 weken vóór de sanering gebeuren.

Stap 3: Bekijk je financiële mogelijkheden

Overleg met je (financieel) adviseur of accountant over kosten, subsidie en mogelijkheden om het dak te verduurzamen met bijvoorbeeld zonnepanelen of isolatie. Zeker als je investeert in meer dan alleen sanering, is het verstandig om een (meerjarig) plan te maken.

  • Gehighlighte tekst: Tip: Doe opwww.milieucentraal.nlexterne-link-icoon de advieswijzer voor advies én een globale indicatie van de kosten voor het verwijderen van je asbestdak

  • Gehighlighte tekst: Tip: Informeer naar bedrijven in de regio die een totaalpakket aanbieden: sanering, nieuw dak én zonnepanelen.

  • Gehighlighte tekst: Tip: Het verwijderen van je asbestdak is een kans om je pand te verduurzamen. Denk aan isolatie, zonnepanelen of een groen dak. Zo verhoog je je energielabel én de waarde van je pand.

Stap 4: Laat het dak verwijderen

Na goedkeuring van de sloopmelding voert het bedrijf de werkzaamheden uit. Zorg dat je alle benodigde documenten bewaart.

Stap 5: Vraag subsidie aan bij de gemeente

Je ontvangt van de gemeente € 1 per gesaneerde m². De voorwaarden en benodigde documenten vind je verderop op deze pagina.

Gehighlighte tekst: Tip: Combineer het verwijderen van asbest met andere aanpassingen aan je erf of bedrijf. Denk ook aan regelingen voor duurzaamheid of erfvernieuwing. We denken graag met je mee.

Subsidie aanvragen

Laat je jouw asbestdak verwijderen? Dan kun je subsidie aanvragen bij de gemeente. Je ontvangt € 1 per gesaneerde m². Dat geldt voor zowel particulieren als bedrijven.

Voorwaarden

  • De sanering moet na 31 december 2017 zijn uitgevoerd.
  • Je dak is gelegen in de gemeente Raalte.
  • Je levert bewijsstukken aan (zie hieronder).

Wat heb je nodig bij je aanvraag?

  • Een factuur van het gecertificeerde saneringsbedrijf
  • De datum waarop het dak gesaneerd is
  • De LAVS-code (Landelijk Asbestvolgsysteem), vaak te vinden op de factuur
  • Je rekeningnummer voor de uitbetaling

Mail deze gegevens naar: asbestdaken@raalte.nl

Let op: Heb je een dak van minder dan 35 m² en wil je deze zelf verwijderen? Kijk dan op de pagina over kleine asbestdaken voor de voorwaarden.

Contact

Wil je sparren over je situatie? Of twijfel je of jouw dak voldoet aan de voorwaarden? Neem dan contact met ons op via 0572 – 34 77 99 of asbestdaken@raalte.nl.